Komunikaty

Zakończenie roku szkolnego

Opublikowano w Komunikaty

Szanowni Państwo 

Informujemy, że uroczyste zakonczenie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się w środe 19.06.2019 o godzinie 9:00 na boisku szkolnym.

 

Koncert Laureatów Lubię Poezję

Opublikowano w Komunikaty

Zapraszamy na Koncert Laureatów XV Konkursu Recytatorskiego i Poezji śpiewanej "Lubię poezję".
6 czerwca (czwartek) godzina 10.00, Ratusz Staromiejski w Gdańsku, ul. Korzenna.
Wszyscy laureaci miejsc 1-3 oraz osoby wyróżnione występują w charakterze wykonawców, prezentując jeden utwór.
Osoby, które wcześniej chcą zrobić próbę, zapraszamy od godziny 9.00.

WERDYKT MORE THAN WORDS 2019!

Opublikowano w Komunikaty

Drodzy Uczestnicy, Opiekunowie, Rodzice i Kibice! Mamy już werdykt Festiwalu MoreThanWords 2019!

WERDYKT

Jednocześnie przypominamy, że Koncert Laureatów odbędzie się we wtorek, 14 maja, o godzinie 10:00, w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego w Gdańsku przy ul. Korzennej. Pamiętajmy, że Wszyscy, nie tylko Laureaci, ale również Wyróżnieni i Uczestnicy Etapu Międzyszkolnego oraz ich opiekunowie i przyjaciele, są zaproszeni na Koncert Laureatów, gdzie będziemy świętować i wzajemnie oklaskiwać sukces nas wszystkich, którzy podjęli wysiłek nauczenia się, zrozumienia i publicznej prezentacji wierszy i piosenek.

Prosimy nagrodzone miejscami zespoły o przybycie na godzinę 8:30, aby spokojnie rozstawić i sprawdzić działanie sprzętu. Laureatów śpiewających również prosimy o wcześniejsze przybycie, z podkładem nagranym na PENDRIVE'a w formacie MP3, w celu przekopiowania podkładów na komputer operatora dźwięku. Będzie możliwość rozśpiewania się i króciutkiej próby przy mikrofonie. Szczegóły Koncertu Laureatów (kolejność występów, jakie utwory) wkrótce, w osobnej wiadomości.
Serdecznie pozdrawiam
Koordynator - Jakub Zaleski, STO2 Gdańsk

Stanowisko nauczycieli II Społecznej Szkoły STO w Gdańsku

Opublikowano w Komunikaty

Stanowisko nauczycieli II Społecznej Szkoły Podstawowej STO w Gdańsku

Nasza szkoła powstała jako jedna z pierwszych szkół społecznych w Gdańsku na fali zrywu wolnościowego, którego głównymi wartościami były: możliwość wyboru, niezależność myślenia, godność, a nade wszystko podmiotowość ucznia, nauczyciela i rodzica.
Dzisiaj wartości te ważne są jak żadne inne.
Wprowadzając reformę oświaty, zwaną słusznie "deformą" zostaliśmy po kolei pozbawieni wszystkich tych wartości:
- możliwości wyboru np. narzucenie lektur obowiązkowych
- niezależnosci myślenia np. przemilczanie niektórych faktów, a uwypuklanie innych w podręcznikach historii
- podmiotowości nauczyciela i ucznia podwójne roczniki, nagła zmiana systemu (np. uczniowie dopiero w klasie 6 dowiedzieli się, że pójdą do 7), niespójność podstaw programowych.
Protestowaliśmy wówczas przeciwko "deformie" w naszej szkole, prowadząc kampanię informacyjną.

W misji naszej szkoły pojawiają się takie słowa jak: szacunek, otwartość, komunikacja, bezpieczeństwo, radość życia i energia, a nade wszystko tradycja i poszanowanie wspólnoty.
Staramy się, aby w codziennym życiu szkolnym te wartości nie były jedynie pustymi słowami. Dlatego pragniemy teraz wrócić do źródła ideowego naszej wspólnoty szkolnej i wszystkich szkół STO. Są to: możliwość wyboru, niezależność myślenia, godność, a nade wszystko podmiotowość ucznia, nauczyciela i rodzica.

Nie podjęliśmy decyzji o przystąpieniu do strajku, ponieważ sami prowadzimy rozmowy z dyrekcją i Zarządem TKSTO w sprawie płac, jednak rozumiemy motywy i wspieramy strajk nauczycieli.

Będąc szkołą niepubliczną jesteśmy jedynie częściowo finansowani przez MEN, jednak w pełni solidaryzujemy się z wszystkimi nauczycielami, którzy w heroiczny sposób stają w obronie wartości tak ważnych dla naszej grupy zawodowej.

W ostatnich dniach zostaliśmy jako grupa zawodowa pozbawieni godności: brak prowadzenia prawdziwego dialogu z nauczycielami, zmienianie przepisów w trybie przyspieszonym, medialne dyskredytowanie zawodu nauczyciela.

Do laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych

Opublikowano w Komunikaty

Dyrektorzy, nauczyciele, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i oddziałów gimnazjalnych województwa pomorskiego,
organizatorzy i przewodniczący konkursów.

Informuję, że uroczystości wręczenia zaświadczeń LAUREATOM Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych organizowanych przez Pomorskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2018/2019 odbędą się:

dla uczniów szkół podstawowych od klas IV - 4 kwietnia 2019 r. o godz. 10.00 w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, Plac Bartoszewskiego 1.
dla uczniów gimnazjów i oddziałów gimnazjalnych - 5 kwietnia o godz.10.00 w Sali BHP na terenie Stoczni Gdańskiej, Gdańsk, ul. Ks. Jerzego Popiełuszki 6.
Pomorski Kurator Oświaty
dr Monika Kończyk

Pożegnanie Prezydenta Pawła Adamowicza

Opublikowano w Komunikaty

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o tragicznej śmierci pana Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska. W tych trudnych chwilach łączymy się w bólu z jego rodziną i przyjaciółmi.

Pana Pawła Adamowicza zapamiętamy jako prezydenta przyjaznego szkołom STO, człowieka otwartego na innych ludzi i ich pomysły. W podziękowaniu za jego przychylną postawę, nasze Towarzystwo przyznało mu Złotą Odznakę STO, którą otrzymują osoby szczególnie zasłużone dla naszego stowarzyszenia.

15 lat temu Pan Paweł Adamowicz był gościem ogólnopolskiej Konferencji Programowej STO, która odbywała się w Gdańsku. W tym roku przedstawiciele STO z całego kraju mają ponownie gościć w naszym mieście. Prezydent Adamowicz obiecał nam już swoją obecność na tym wydarzeniu. Takich spotkań nigdy nam nie odmawiał i nadal trudno nam uwierzyć, że tym razem nie będzie go z nami.

Gdańskie środowisko Społecznego Towarzystwa Oświatowego

IV Wojewódzki Konkurs Oratorski STAN UP & TALK

Opublikowano w Komunikaty

III Podstawowo-Gimnazjalny Zespół Szkół Społecznych STO w Gdańsku organizuje konkurs przeznaczony dla uczniów klas VI- VIII szkół podstawowych oraz klas III gimnazjów z województwa pomorskiego uczących się języka angielskiego.
Wymagane jest :
a) Prawidłowe wypełnienie i podpisanie przez rodzica lub opiekuna prawnego Formularza zgłoszeniowego dostępnym na stronie www.sto3.gda.pl w zakładce konkursy.
b) Przygotowanie prezentacji ustnej i nagranie jej ( format nagrań MP4 lub AVI). Plik powinien być podpisany imieniem i nazwiskiem uczestnika
c) Wysłanie formularza zgłoszeniowego wraz z nagraniem obrazu i dźwięku wystąpienia uczestnika emailem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu znajdują się na wcześniej wymienionej stronie internetowej.

Zachęcam wszystkich uczniów spełniających wymagania do wzięcia w nim udziału.
Good luck!

Barbara Gosztyła-Łuć

FILMY: O NAS

  •  
  •  

GALERIE

FILMY: WYDARZENIA

  •  
  •  
  •  
  •  
  •