Z życia szkoły

boginki i bogowie greccy z klas 5

Ostatnio na zdalnych lekcjach języka polskiego piątoklasiści wspięli się na szczyt Olimpu. Przed kamerami pojawiły się urocze greckie boginie i niezłomni greccy bogowie, dzierżąc w rękach boskie atrybuty. Opowiadali o powiązaniach rodzinnych, ulubionych zajęciach, zdradzali nawet sekrety ze swojego burzliwego życia, jednym słowem - ożywiali mity.

Marzec u najmłodszych

Przez połowę marca uczyliśmy się w szkole, a pod koniec pozostaliśmy w domach i uczymy się zdalnie. Udało nam się uczcić Dzień Dziewczynek, Dzień świętego Patryka, wykonać rozmaite prace plastyczne i eksperymenty witające wiosnę. Wspaniałym przeżyciem było spotkanie z wolontariuszkami ze starszych klas, które przygotowały wielkanocne warsztaty on-line. Była to frajda spotkać starsze koleżanki, których nie widzieliśmy już od dawna.
Teraz tak, jak wiosny, wypatrujemy powrotu do szkoły...

Nasze żonkile

Z ogromną radością przekazujemy wiadomość, że żonkile sadzone w październiku przez członków Szkolnego Koła Wolontariatu pięknie wyrosły i zakwitły.
Zapewne wypatrują powrotu uczniów w szkolne mury :)

Plac broni

Nie od dziś wiadomo, że uczymy się poprzez doświadczenie, a działając lepiej zapamiętujemy. Uczniowie klas 5 po omówieniu na języku polskim „Chłopców z Placu Broni” mieli własnoręcznie wykonać na technice makietę ukochanego miejsca zabaw bohaterów. Pandemia nie pokrzyżowała planów. Tworzenie Placu Broni w oparciu o lekturowy opis zostało przeniesione w świat wirtualny - powstały uczniowskie projekty w programie SketchUp, ale też rysunki i budowle z lego.
Najlepszego wykonania gratulujemy: Antkowi, Tymkowi, Agacie, Ewie, Julkowi, Lusi, Marianowi, Michałowi, Nice, Sebastianowi

My T-shirt sagt

Kilkoro uczniów klas 4-8 wzięło udział w wojewódzkim konkursie plastyczno-językowym My T-shirt sagt i stworzyło piękne, kolorowe i niepowtarzalne koszulki. Każda z nich jest inna, ale wszystkie je łączy pozytywne przesłanie - w języku angielskim lub niemieckim:) Z niecierpliwością czekamy na rozstrzygnięcie konkursu.

SketchUP na technice

W trakcie E-Nauczania w pandemii postanowiliśmy na zajęciach z techniki zainteresować uczniów klas 5 i 6 grafiką komputerową. W ramach zajęć z rysunku technicznego uczniowie wykonali projekty w programie SketchUP. Oto efekty ich pracy :)