Z życia szkoły

0-3 Świątecznie

Kończy się rok kalendarzowy 2020, a wraz z nim trudy nauczania zdalnego. Dla najmłodszych uczniów było to niemałe wyzwanie, ale dzieci wspaniałe sobie z nim poradziły, oczywiście dzięki wielkiej pomocy rodziców! (DZIĘKUJEMY!)
Poza normalnymi zajęciami obchodziliśmy uroczyście coroczne wydarzenia - Dzień Pluszowego Misia, andrzejki, eksperymenty z panem Krzysztofem, Mikołajki, a z okazji świąt Bożego Narodzenia - spotkania opłatkowe. Z ulgą kończymy ten rok i z ogromną nadzieją na powrót w szkolne mury po feriach zimowych.
Wesołych świąt i szczęśliwego Nowego Roku życzą wszystkim klasy 0-3.

SZLACHETNA PACZKA 2020

"Kochani! Dzięki Waszej ogromnej ofiarności łzy szczęścia, niedowierdzanie, niesamowite wzruszenie i radość wypełniły serca i twarze Rodziny, dla której jesteście Świętymi Mikołajami. Dzięki Wam ich życie stało się piękniejsze!

Szkoda, że nie mogliście tego zobaczyć... Dla takich chwil warto żyć i pomagać!
W imieniu Rodziny przekazuję wyrazy ogromnej wdzięczności dla WSZYSTKICH MIKOŁAJÓW z II Społecznej Szkoły Podstawowej STO. Słowo "DZIĘKUJĘ" to za mało, aby okazać naszą wdzięczność za tyle serca."
Wolontariusze Szlachetnej Paczki

To słowa, które otrzymaliśmy w podziękowaniu od Opiekunów Rodziny Szlachetnej Paczki.
Możemy po nich z pewnością stwierdzić, że po raz kolejny udało się!
... a to wszystko dzięki Państwa wrażliwości, zaangażowaniu i przeogromnej ofiarności, które pozwoliły nam, na przekór koronawirusowi, pobić kolejny rekord dobrych serc!
Na konto przeznaczone dla Szlachetnej Paczki udało nam się zebrać 4350zł., które przeznaczyliśmy na zakup aż 3,5tony opału (zamiast jednej zamówionej) z małym upustem od sprzedawcy na ten szlachetny cel (2929,99zł) oraz bon podarunkowy do Biedronki w wysokości 500zł. do wykorzystania wyłącznie na artykuły spożywcze.
Do skarbonki w szkole wpłynęło 920zł., za co zakupiliśmy brakujące ubrania, artykuły pielęgnacyjne i te potrzebne do rehabilitacji.
Państwa hojność spowodowała, że Rodzina otrzymała dodatkowy sprzęt elektroniczny, o którym marzyła, a nie odważyła się zamieścić na liście potrzeb.
Zdjęcia zamieszczone na Dropbox'ie najepiej zilustrują cuda, jakie wydarzyły się w ostatnich tygodniach w naszej szkole.


https://www.dropbox.com/sh/nvfj4r0vkeepxwl/AADWbRuSAoyZp5BoTl42lDS1a?dl=0


Jeszcze raz pięknie dziękujemy i wierzymy, że dzięki tej akcji również dla Państwa te święta będą bardziej radosne, czego z serca życzymy, i już zapraszamy za rok!

Wolontariusze Szlachetnej Paczki STO2

Podaj Łapę

Mamy ogromną przyjemność poinformować wszystkich, że podsumowaliśmy jesienny etap akcji "Podaj łapę".
Uczniowie klas 3a i 3b przygotowywali różne smakołyki, a uczniowie innych klas szczodrze za nie płacili.
Młodszym uczniom pomagali wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu.
Nasza akcja trwała zaledwie 6 dni, a udało nam się zebrać 1174,36zł!!!
Pandemia spowodowała, że akcję zawiesiliśmy, ale nie zakończyliśmy. Gdy powrócimy do szkoły, wznowimy nasze działania.
Tymczasem pieski i kotki ze schroniska "Promyk" w Gdańsku Kokoszkach cieszą się z naszego daru!

Tydzień Głośnego Czytania

W pierwszym tygodniu października odbył się Tydzień Głośnego Czytania. Gorąco dziękujemy nauczycielom i uczniom, którzy czytali głośno wybrane lektury. Ogromne podziękowania należą się uczniom klas 8 : Emilce, Piotrowi i Kubie , którzy zrobili bardzo ciekawe zdjęcia - co przyznała również pani B.Zalewska - pracownia fotograficzna.
Fotografie po zakończeniu ekspozycji będzie można odebrać w bibliotece, wrzucając dobrowolnie do puszki symboliczną złotówką /na działalność pracowni plastycznej/.
Czytane, a nie zakończone, lektury można wypożyczyć w bibliotece.
Myślimy,że głośne czytanie może wejść na stałe do kalendarza imprez szkolnych