Z życia szkoły

Kolejny już Dzień Młodego Historyka

Kolejny rok świętujemy Dzień Młodego Historyka.

Od rana korytarze szkolne przemierzali Zeus, Abraham Lincoln, Charlie Chaplin, księżna kijowska Olga oraz Tadeusz Kościuszko z kosynierami . Byli też James Watson i Francis Crick; Steve Jobs i Maria Skłodowska-Curie. Byliśmy świadkami burzliwych obrad w Sejmie Wielkim zakończonych uroczystym podpisaniem Konstytucji 3 Maja. Zobaczyliśmy również jak Albrecht Hohenzollern uroczyście składa hołd Zygmuntowi Staremu. Poznaliśmy strajkujących w grudniu'70 stoczniowców gdańskich. Laur pierwszeństwa został przyznany braciom Lumiere i Posejdonowi.

Byliśmy pod dużym wrażeniem pomysłowości wszystkich uczestników tego święta.

Pola Nadziei 2019

W minioną niedzielę 7 kwietnia 2019r. uczniowie z naszej szkoły bardzo licznie włączyli się do zbiórki pieniędzy na rzecz hospicjów pomorskich Pola Nadziei na Pomorzu, której znakiem rozpoznawczym są żonkile, wręczane przez wolontariuszy w zamian za datki. Oprócz zbiórki pod kościołem, wzięli udział w żonkilowej paradzie w Starym Mieście.
Kolejny raz tym pięknym gestem pokazali, że młodzież jest wspaniała i można na nią liczyć w potrzebie.
Pamiętajmy „Hospicjum to też Życie”.
Relacja w mediach

Repetytorium w Chmielnie

Za nami jedne z ostatnich przygotować do egzaminu gimnazjalnego oraz sprawdzianu ósmoklasisty. W tym roku zdecydowaliśmy się na nietypową formę powtórki w postaci wyjazdowego repetytorium. Klasy 8 a następnie 3 gimnazjum odbyły 3 dniowe wyjazdy, na których w sąsiedztwie czarujących jezior odbyły się lekcje powtórzeniowe z wszystkich przedmiotów egzaminacyjnych. Wracamy zmęczeni lecz świadomi dobrze spożytkowanego czasu.

Kolejny Dzień Wyboru

Na ostatnich przed feriami Dniach Wyboru nasi uczniowie wyrazili swoją miłość:

- do podróży,

- do musicalu,

- do twierdzenia Halla o kojarzeniu małrzeństw,

- do animacji poklatkowej,

- do teatru,

- do małego księcia,

- oraz do świata przyrody.

Uczniowie w grupach tematycznych, planowali romantyczną podróż, odgrywali sceny, nagrali teledysk i wiele innych... A przede wszystkim po raz kolejny pokazali nam jak wspaniale potrafią pracować. Dziękujemy Wam wszystkim 

 

Próbny egzamin ósmoklasisty

Szanowni Państwo

Z radością informujemy, że nasza szkoła uplasowała się w pierwszej dziesiątce w rankingu Próbnego Ogólnopolskiego Egzaminu Ósmoklasisty wydawnictwa Operon. W Egzaminie wzięło udział 2300 szkół z całej Polski. Nasza szkoła zajęła 10 miesjce w kraju oraz 2 miejsce w województwie.

LINK do artukyłu

Tydzień Świąteczny

Tydzień poprzedzający Święta Bożego Narodzenia był w naszej szkole wyjątkowy. Zainaugurowały go klasy starsze jarmarkiem świątecznym połączonym z projekcją filmów o tematyce świąt. Dochód z jarmarku zostanie przeznaczony na cele charytatywne. Klasy 4-6 uczestniczyły w Dniu Projktowym, by nauczyć się jak samodzielnie swtorzyć kosmetyki oraz środki czystości z naturalnych składników. Uczniowie musieli równiez przygotować do produtku opakowanie oraz etykietę. Następnie parlament zorganizował międzyklasowego Mikołaja, gdzie każda klasa obdarowywała inną samodzielnie przygotowanymi prezentami. Nie brakowało własnoręcznie upieczonych pierników, samodzielnie uszytego misia, wiersza o innej klasie, czy też układu tanecznego. A wszystkie te atrakcje na sali gimnastycznej pięknie ustrojonej przez uczniów klas 0-3, którzy przez kilka dni z rzędu spotykali się by kolędować na niej ze swoimi rodzinami. 

Dziękujemy Wam wszystkim za zaangażowanie i pomoc. Wigilie klasowe upłynęły nam w przemiłej atmosferze uatrakcyjnione wyjściem na lodowisko. Życzymy wszystkim Wesołych Świąt

Sukces Szlachetnej Paczki

Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele,

w imieniu swoim, wolontariuszy Szlachetnej Paczki oraz w imieniu obdarowanej rodziny, chcielibyśmy serdecznie podziękować za wszystkie podarowane przez Państwa prezenty, ale przede wszystkim za zaangażowanie oraz chęć niesienia pomocy innym! 

Po raz kolejny jesteśmy pod wrażeniem tego, jak licznie i chętnie społeczność naszej szkoły wzięła udział w akcji.

Dzięki Państwu udało nam się spełnić wszystkie potrzeby rodziny! Wolontariusze z klas VII i VIII przygotowali i pięknie zapakowali 44 paczki z prezentami, zostały dostarczone do rodziny przez tatę jednego z naszych uczniów. Zebraliśmy również 1580zł, które przeznaczyliśmy na zakup lodówki oraz brakujących rzeczy z listy.

Dzięki uprzejmości rodziców z naszej szkoły, do rodziny trafiły również kuchenka oraz zestaw mebli dziecięcych. Z relacji wolontariuszki dowiedzieliśmy się, że obdarowana rodzina była w wielkim szoku i nie kryła swojej radości, ponieważ nie spodziewała się tak dużej ilości prezentów. Jeszcze raz dziękujemy za tak wielką pomoc i serce. Razem sprawiliśmy, że święta tej rodziny będą dużo piękniejsze! Jednocześnie życzymy Państwu zdrowych, spokojnych, radosnych i rodzinnych świąt Bożego Narodzenia!

Z serdecznymi pozdrowieniami,

Magdalena Kostuch, Angelika Łania

Udział uczniów w Świątecznej Zbiórce Żywnośći

Nasi uczniowie po raz kolejny uczestniczyli w Świątecznej Zbiórce Żwyności. Aż 96 wolontariuszy zbierało artykuły spożywcze w dwóch sklepach na Przymorzu zaś przed zbiórką uczniowie wzięli udział w szkoleniu organizowanym przez banki Żywności. Kochani z całego serca dziękuję Wam za pomoc, dziękuję również nauczycielom sprawującym opiekę nad uczniami. 

Czy na wiosnę uda nam się przejąć aż 3 sklepy?

Jak świętowaliśmy100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę

      Temat patriotyzmu był i jest dla naszej społeczności szczególnie ważny. Rozumiemy go jako przekaz tradycji i najważniejszych wartości istotnych dla rodziny, klasy, szkoły, państwa. Nie jest to dla nas jedynie puste hasło, dlatego corocznie pragniemy snuć na temat niepodległości refleksję, wspominać, dyskutować, bawić się, dostosowując te działania do wieku i możliwości ucznia.

      Podczas tegorocznego „Tygodnia Patriotycznego”, poprzedzającego Narodowe Święto Niepodległości, uczniowie brali udział w wielu przedsięwzięciach.
Dla klas 0-III nauczyciele przygotowali Bieg Niepodległości, którego uczestnicy symbolicznie reprezentowali swoją osobą jeden rok niepodległej Polski. Przygotowanie biegu zaktywizowało wiele osób: uczniów, nauczycieli, rodziców, dziadków. Każdy z uczniów miał zdobyć informacje o tym, co wydarzyło się w wybranym roku w życiu rodziny, a prywatne historie ukazane zostały w szerszym kontekście historycznym. Biegowi towarzyszyła wystawa prac uczniów, stanowiąca skarbnicę bezcennych informacji. Każde dziecko otrzymało pamiątkowy medal. Hasło niepodległości towarzyszyło również pasowaniu na ucznia, podczas którego uczniowie zdobywali informacje na temat legend i tradycji polskich miast położonych nad Wisłą. Był polonez, poznawanie legend, zabawy zręcznościowe. 

     Klasy IV-VI uczestniczyły w dniu projektowym pod hasłem “Wolność kocham i rozumiem”. Uczniowie gromadzili informacje o najbardziej znanych Polakach: sportowcach, muzykach, naukowcach, filmowcach, pisarzach. Towarzyszyły temu działania twórcze: przygotowanie postaci z tektury; pisanie wiersza pochwalnego; śpiewanie pieśni; rapowanie. Projekt zakończony był prezentacją.

       Uczniowie klas starszych: VII-VIII i III brali udział w wybranych przez siebie projektach. W ramach akcji „Niepodległość na STO 2” można było ugotować tradycyjną polską potrawę, nakręcić film niemy, skopiować obraz, poznać słynnych emigrantów, zanimować historię Polski, poznać „Wesołą szkołę lwowską”. Oczywiście nie zabrakło w tym roku „Wspólnego Śpiewania Pieśni Patriotycznych”, które organizujemy dla mieszkańców Gdańska już od siedmiu lat…

Biegowa Jesień

Tradycyjnie jesienne miesiące obfitują w dużą ilość biegów przełajowych rozgrywanych w trójmiejskich lasach oraz w bogatą ofertę ulicznych biegów .
Uczniowie naszej szkoły podstawowej po raz kolejny wzięli udział w Biegach Oliwskich. Impreza z bogatą historią - to już 25 edycja - zakończyła się zespołowym sukcesem naszych uczniów . Zajęliśmy 1 miejsce w klasyfikacji medalowej szkół zajmując wiele pozycji w czołowej trójce poszczególnych biegów . W biegu z naszej szkoły wystartowało 65 uczniów.

27-28 pażdziernika odbyła się kolejna edycja AmberExpo Półmaraton Gdańsk. W festiwalu biegowym wystartowało prawie 6000 osób.
Ogromny sukces odniosła drużyna biegowa naszej szkoły składająca się z rodziców, nauczycieli i absolwentów. Drużyna zajęła 1 miejsce w klasyfikacji końcowej biegu na dystansie 5 km - Firmowa Piątka (w zeszłym roku naszą szkołę sklasyfikowano na 4 miejscu)
Ponadto w klasyfikacji indywidualnej zajęliśmy 3 medalowe miejsca w biegu na 5 km oraz na 10 k. Gratulacje dla rodziców, którym w deszczu udało się ukończyć bieg półmaratoński !

DSC04760.JPG

FILMY: O NAS

  •  
  •  

GALERIE

FILMY: WYDARZENIA

  •  
  •  
  •  
  •  
  •