Wycieczka do Berlina

W połowie maja uczniowie z klas 6 i 7 wraz z trójką nauczycieli wzięli udział w 4-dniowej wycieczce do Berlina. W programie były: Reichstag, Brama Brandenburska, Pomnik Pomordowanych Żydów Europy, zoo, rejs po Sprewie, Muzeum Techniki, Nowe Muzeum. Dużo uwagi poświęciliśmy zwłaszcza historii Muru Berlińskiego, obejrzeliśmy East Side Gallery, Muzeum Panoramy Muru Berlińskiego oraz odwiedziliśmy miejsce pamięci podziału Niemiec. Pojechaliśmy także do Poczdamu, by zwiedzć piękny Pałac Sanssouci, w którym rezydował król pruski Fryderyk II Wielki.

Podczas zwiedzania uczniowie wykonywali zadania, związane z programem wycieczki.

Mimo, że zabrakło nam trochę słonecznej pogody, wszystkim dopisał dobry humor oraz chęć do odkrywania Berlina i poznawania jego kebabowych smaków 🙂