„Mamo, tato baw się z nami…” – w poszukiwaniu wiosny

W sobotę 13 kwietnia liczna grupa najmłodszych uczniów, ich rodziców oraz sympatycznych czworonogów wybrała się na poszukiwanie wiosny w kolbudzkich lasach. Poszukiwania rozpoczęli w Bąkowie poruszając się leśnymi duktami. Pokonywali wzniesienia, szli w pobliżu mokradeł i leśnego jeziorka. Poszukiwania wiosny ukończyli przy rezerwacie Bursztynowa Góra. Niestety bursztynów nie znaleźli.

Poszukującym wiosny grupom wędrowców towarzyszył  śpiew ptaków.  Zazielenione drzewa, wiosenne kwiaty  były dowodem, że wiosna już jest.

Dzieci i ich rodzice podczas wiosennej wędrówki zostali poddani różnym próbom odwagi i zręczności, które przygotowali pan Andrzej, pani Hania i pani Sylwia.

Były biegi, skoki przez przeszkody, przejście po zwalonym drzewie, rzut piłką . Rodzice doskonale poradzili sobie z transportowaniem rannych.  Dreszczyk emocji towarzyszył wszystkim podczas poszukiwania wiosennego skarbu. Znależliśmy go!!!

Na mecie wędrówki czekała Pani Dyrektor Jola, która wręczyła uczestnikom spotkania pamiątkowe zapinki oraz pamiątkowy dyplom uczestnictwa.

Do zobaczenia za rok! A tak wszystko wyglądało okiem fotoreportera z klasy 0b i innych uczestników dokumentujących wiosenną wędrówkę.